Start Procesy Adams Klejenie

Klejenie Nieograniczone możliwości stosowania

Klejenie kartonów

Klejenie opakowań kartonowych stanowi niezwykle ważny i zarazem ostatni etap w procesie ich wytwarzania.

Składanie i sklejanie pudeł z tektury falistej stanowi bardzo ważny moment produkcji. Precyzyjne klejenie zapewnia wytrzymałość, stabilność i zachowanie odpowiedniej formy opakowania. Jest to ważne z punktu widzenia estetyki oraz jest niezbędne dla ochrony zawartości. Etap ten będzie zatem decydującym krokiem w produkcji pudełek, który wpływa na ich funkcjonalność i trwałość. W ADAMS podchodzimy do niego profesjonalnie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu oraz technologii.

 

Klejenie kartonów w ADAMS

Klejenie kartonów polega na wstępnym formowaniu opakowań, nanoszeniu kleju w odpowiednich miejscach oraz składaniu opakowań. Cały ten proces odbywa się na automatycznych składarko-sklejarkach. Maszyny te wyposażone są w bardzo precyzyjne systemy. Ich zaletą jest fakt, że bez problemu pracują z różnego rodzaju klejami. W zależności od użytego surowca oraz jego konkretnego rodzaju wykończenia powierzchni opakowania, stosuje się łączenie klejami na zimno lub na gorąco.

 

Jak wygląda klejenie opakowań na ciepło?

Klejenie opakowań na ciepło zaczyna się od podgrzewania termoplastycznego kleju do naprawdę wysokiej temperatury. W wyniku tego preparat topnieje, przekształcając się w płynną, lepką substancję. Następnie jest ona aplikowana na jedną z powierzchni, które mają zostać ze sobą połączone. Czynność ta może być przeprowadzana ręcznie lub przy użyciu automatycznych składarko-sklejarek – te dokładnie rozprowadzają klej w wymaganych miejscach i odpowiednich ilościach. Takie rozwiązanie znacznie przyspiesza pracę, co pozwala na lepszą efektywność.

Gdy klej jest już nałożony, powierzchnie są składane i łączone ze sobą. Na tym etapie klej jest wciąż gorący i lepki – wysokie temperatury ułatwiają więc dopasowanie i łączenie poszczególnych elementów. Po tym preparat stygnie, a następnie twardnieje. Wszystko to tworzy trwałe i mocne zespojenie.

Jednakże wszystko musi zostać przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi wytycznymi i zasadami bezpieczeństwa. Proces klejenia jest kluczowy dla zapewnienia trwałości i wytrzymałości opakowań, takich jak kartony czy pudełka.

 

Klejenie opakowań na zimno

Klejenie kartonu lub tektury falistej na zimno stosowane w przypadku pudełek (opakowań) to proces, różniący się od klejenia na ciepło głównie rodzajem używanego preparatu. W klejeniu na zimno wykorzystywane są produkty, które nie wymagają podgrzewania, aby później stężeć i połączyć ze sobą powierzchnie.

W tym procesie preparat powstaje zazwyczaj na bazie wody lub rozpuszczalników. Klej nakłada się na jedną powierzchnię pudełka (opakowania) i podczas pracy maszyny następuje połączenie warstw. Następnie dochodzi do związania powierzchni pod prasą dociskową maszyny. Należy wspomnieć, iż kleje tego typu bardzo często mogą mieć dodatkowe składniki poprawiające przyczepność. Jest to ważne przy zespajaniu materiałów o różnych właściwościach np. opakowania foliowane lub lakierowane. Po sklejeniu opakowania najczęściej od razu są ręcznie lub automatycznie wiązane w paczki i  układane w stosy. 

 

Klejenie opakowań przy pomocy składarko-sklejarek jedno i wielopunktowych – zalety

Klejenie opakowań za pomocą automatycznych składarko-sklejarek przynosi wiele korzyści. Ich szerokie zastosowanie pozwala na tworzenie produktów wysokiej jakości, które spełniają różnorodne potrzeby rynku i przyczyniają się do pozytywnego wizerunku marki. Z technicznego punktu widzenia przede wszystkim skraca się czas produkcji opakowań i zapewnia powtarzalność produkcji.  Ma to duże znaczenie ponieważ przekłada się na optymalizację procesów i kosztów w przedsiębiorstwie. 

Wklejanie taśm zrywalnych do opakowań e-commerce

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych w maszynach możliwe jest dodawanie do opakowań elementów, takich jak taśmy zrywające oraz stosowanie tzw. kleju wiecznie żywego, co zwiększa funkcjonalność i bezpieczeństwo pudełek. Ma to szczególne zastosowanie w produkcji opakowań dla e-commerce w tym sklepów internetowych.

Zaletą tego rozwiązania jest także intuicyjność formowania opakowań przez klientów, co jest kluczowe w szybkim środowisku sprzedaży online. Stosowane kleje zapewniają odporność oraz trwałość. Jest to ważne podczas transportu i przechowywania w magazynach. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskujemy cenną funkcjonalność -  możliwość powtórnego wykorzystania opakowań na przykład do zwrotu nietrafionych zakupów.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące procesu tworzenia naszych produktów lub pragniesz złożyć zamówienie, zachęcamy do skontaktowania się z naszym Działem Handlowym. W ADAMS zadbamy o Twoją satysfakcję!

Skontaktuj się

ADAMS Sp. z o.o.
ul. Nowina 20, 62-081 Baranowo
Dział Handlowy 61 660 74 00 61 660 74 00 Siedziba Główna 61 650 77 77 61 650 77 77

Na skróty

Realizacja: montownia.com