Start Aktualności Jaki wypełniacz wybrać do paczki?

Jaki wypełniacz wybrać do paczki?

Jak wybierać wypełnienia kartonu do produktu – czynniki, które warto uwzględnić

  • Waga i rozmiary produktu – wypełnienie powinno być wystarczająco mocne, aby utrzymać produkt na swoim miejscu podczas transportu i magazynowania. Upewnij się, czy wybrane wypełnienie nie zawiera żadnych substancji chemicznych, które mogłyby uszkodzić produkt.
  • Rodzaj produktu – produkty delikatne, takie jak szkło, czy ceramika, wymagają specjalnego wypełnienia, które zapewni im dodatkową ochronę (wybór wypełnienia jest szczególnie ważny również w przypadku produktów o nieregularnych kształtach). Warto się również upewnić, że wypełniacz bez problemu dostosowuje się do różnych kształtów i rozmiarów produktów.
  • Warunki transportu – tektura falista użyta do produkcji opakowania, a także wypełnienie powinno być odpowiednio dobrane do warunków transportu i przechowywania, takich jak temperatura czy wilgotność .
  • Wpływ na środowisko – wypełniacz powinien być ekologiczny i przyjazny dla środowiska, a przy tym ekonomiczny.

Folia bąbelkowa – jeden z najpopularniejszych wypełniaczy

Folia bąbelkowa, zwana także pęcherzykową, jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do zabezpieczania towaru i wypełniania paczek. Jej największą zaletą jest zdolność dopasowywania kształtu do pakowanego przedmiotu. Skutecznie zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi i amortyzuje uderzenia. Wyróżnia się doskonałą elastycznością oraz wysokim stopniem odporności na rozdarcia i rozciąganie. Pęcherzyki powietrza, które tworzą strukturę folii, sprawiają, że artykuł, który w nią zawiniesz, jest odpowiednio zabezpieczony przed zarysowaniami, zanieczyszczeniami zewnętrznymi i wilgocią.

Warto mieć jednak na uwadze, że folia bąbelkowa nie będzie optymalnym zabezpieczeniem w przypadku wysyłki towarów płynnych.

Styropianowe wypełnienie paczek

Transportowanie produktów, które są kruche i delikatne, wiąże się z koniecznością ich właściwego opakowania i zabezpieczenia. Jednym z bardzo ciekawych, ale mało znanych wypełniaczy do paczek są tzw. chipsy produkowane ze styropianu. Jeżeli obsypiesz dany towar chipsami do pakowania, będzie on delikatnie amortyzowany. Dzięki styropianowemu wypełniaczowi unikniemy tworzenia się niebezpiecznych naprężeń, które mogłyby uszkodzić przesyłany przedmiot.

Nie zawsze uda się w idealny sposób dobrać wymiar kartonu do wysyłanego produktu. Właśnie w takim momencie z pomocą przychodzą chipsy do pakowania, które skutecznie wypełnią wolne przestrzenie. Styropianowy wypełniacz do paczek umożliwia również umieszczenie kilku przedmiotów w jednym opakowaniu. Nie ma wtedy ryzyka, że któryś z nich zostanie uszkodzony.

Jaki wypełniacz wybrać do paczki? Wypełniacze z tektury falistej

Wypełniacze z tektury falistej to popularny wybór ze względu na liczne zalety, z jakimi się wiąże. Przede wszystkim są one ekologiczne, ponieważ w łatwy sposób można poddać je recyklingowi – wystarczy umieścić je w niebieskim pojemniku na odpady, przeznaczonym na papier. Tektura falista jest również lekka, co praktycznie nie zwiększa ogólnej wagi przesyłki.

Kolejną mocną stroną jest jej elastyczność oraz możliwość dostosowania do różnych kształtów i rozmiarów. Czyni ją to idealnym rozwiązaniem do zabezpieczania wielu produktów. Tektura falista ma również stosunkowo dobre właściwości amortyzujące – jest w stanie absorbować wstrząsy i chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi. Staje się to kluczowe przy wysyłce delikatnych lub łamliwych przedmiotów.

Wypełniacz do paczek Skropak

Skropak jest bezpieczny dla środowiska naturalnego, dzięki temu, że został stworzony na bazie materiałów pochodzenia roślinnego. Oznacza to, że wypełniacz nie jest toksyczny i może w 100% ulec biodegradacji. Ze względu na swoje właściwości jest bezpieczny w kontakcie ze skórą dzieci czy też zwierząt domowych. Nie zajmuje również zbędnego miejsca i ma właściwości antystatyczne. Produkt można rozpuścić pod bieżącą wodą lub wrzucając go do pojemnika wypełnionego cieczą. Jest także odpowiedni do utylizacji przy pomocy kompostownika.

Flopak

Wypełniacz Flopak to jeden z najprostszych materiałów opakowaniowych wykorzystywanych do zabezpieczania różnego rodzaju przedmiotów w czasie ich wysyłania. Flopak w wersji standardowej nie kruszy się. Jest również elastyczny, a jego waga jest niska. Ma to szczególny wpływ na opłaty wysyłkowe – wypełniacz nie zwiększa wagi przesyłki. Warto również mieć na uwadze, że wielkość oraz kształt wypełniacza daje możliwość dopasowania do zabezpieczanego przedmiotu.

Papierowe wypełniacze do paczek

SizzlePak to ozdobny wypełniacz wyprodukowany z papierowych włókien powstających w procesie recyklingu. W wersji naturalnej jest to produkt ekologiczny i świetnie nadaje się do wypełnienia paczek od firm, które dbają o dobro środowiska. Papierowy wypełniacz jest odporny na zginanie, co sprawia, że wysyłane przedmioty mają zapewnioną odpowiednią ochronę. Ten ozdobny wypełniacz do paczek jest również bardzo lekki, a więc nie wpływa na wagę paczki i jest rozwiązaniem ekonomicznym. Jego forma sprawia, że może utrzymać produkty o różnej wadze w odpowiednim położeniu, dlatego wykorzystywany jest w przypadku przedmiotów delikatnych m.in. szkła i porcelany.

Wypełniacz SizzlePak jest produktem biodegradowalnym, co również wpływa na jego popularność. Wiele sklepów internetowych stosuje właśnie ten wypełniacz do pakowania swoich produktów ze względu na bardzo dobre właściwości amortyzujące oraz efektowny wygląd. Niewielkie rozmiary sprawiają, że łatwo wypełni całą przestrzeń w tekturowym kartonie. Wybierany jest do wypełnienia wolnej przestrzeni w paczkach niewielkich rozmiarów, np. przy wysyłce biżuterii, wina, szkatułek, książek, czy akcesoriów dekoracyjnych. Wykorzystywany jest także do pakowania prezentów i koszy upominkowych SizzlePak świetnie sprawdza się w połączeniu z folią bąbelkową.

Wełna drzewna

Wełna drzewna, zwana także siankiem czy woliną, wykorzystywana jest głównie jako wypełniacz dekoracyjny. Wełnę drzewną produkuje się z drewna miękkiego okorowanego, najczęściej z resztek drewna lub odpadów tartacznych. Jest w 100% naturalna, jednocześnie nie pyli i nie wywołuje alergii. Wolinę pokrywa się specjalnym impregnatem, który pochłania wodę w przypadku, gdy dojdzie do zawilgocenia lub wylania się cieczy w przesyłce. Można ją stosować do wypełnienia pudełek prezentowych i artykułów upominkowych. Dobrze chroni produkty szklane i porcelanowe. Największym minusem jest jednak wysoka cena wypełniacza.

Czym wypełnić paczki – ekologiczne rozwiązania

  • Wiórki — służą przede wszystkim do wypełnienia wolnego miejsca w kartonie i zabezpieczenia przesyłki przed przemieszczaniem się wewnątrz opakowania. Po wykorzystaniu produkty można całkowicie poddać recyklingowi. Materiały wykorzystane do ich produkcji są w pełni biodegradowalne. Papier typu kraftliner cechuje bardzo wysoka wytrzymałość. Natomiast papier pakowy wykonany z trawy jest najbardziej ekologicznym wypełniaczem, dedykowanym dla klientów premium, jednak ze względu na delikatność nadaje się przede wszystkim do ochrony lekkich produktów, takich jak kosmetyki, czy biżuteria.
  • Plaster miodu — aby jeszcze lepiej zabezpieczyć wnętrze paczki i zapewnić ochronę szczególnie delikatnym przedmiotom, najlepszym ekologicznym rozwiązaniem będzie wykonane z papieru kraftowego wypełnienie o strukturze plastra miodu. Służy ono do owijania delikatnych produktów w paczkach, dzięki czemu uzyskuje się dodatkową amortyzację. Struktura plastra miodu, doskonale zabezpiecza i amortyzuje wstrząsy, a wysoka wytrzymałość papieru Kraft świetnie sprawdza się niemal w każdych warunkach.
  • Podkładka PadPak — równie dobrą opcją ekologicznej amortyzacji jest papierowa podkładka. Papier przetwarzany jest w specjalną opatentowaną podkładkę, cechującą się znakomitymi właściwościami amortyzującymi. Znajduje szerokie zastosowanie w pakowaniu różnorodnych produktów, od monitorów, chłodnic samochodowych i części zamiennych po porcelanę, obrazy, płyty sterownicze i narzędzia chirurgiczne.

Jak wybrać odpowiedni wypełniacz do paczki, aby zawartość wyglądała estetycznie?

Elementy ze szkła, ceramiki, czy innego kruchego materiału warto zabezpieczyć papierem w formie tradycyjnej lub ozdobnej. W ostatnich latach coraz popularniejszym wyborem staje się, wcześniej wspomniany, wypełniacz kartonowy o strukturze plastra miodu. Można go kupić zarówno na metry, jak i w formie gotowych rękawów. Druga opcja jest przydatna do zapakowania np. butelki na prezent. Kartonowe opakowanie przesyłki wystarczy zabezpieczyć zewnętrznie np. taśmą  i bezpieczne opakowanie gotowe!

Jeśli zastanawiasz się, czym wypełnić paczkę, która będzie przeznaczona na prezent, warto zwrócić uwagę na wełnę drzewną. Ten materiał często wykorzystuje się w koszach prezentowych – ma naturalny i elegancki wygląd. Wśród ekologicznych i jednocześnie estetycznych rozwiązań jest też papier kraftowy. Przypomina on swoim wyglądem tekturę, można go łatwo formować i wyróżnia się dużą trwałością.

FAQ:

  • Jaki wypełniacz do paczek wybrać?

Wybór wypełniacza zależy przede wszystkim od rodzaju wysyłanych produktów. Najczęściej jednak klienci decydują się na folię bąbelkową lub papierowe wypełniacze.

  • Jak dobrać wypełniacze do paczek?

Wypełniacz do paczek powinien zostać dobrany na podstawie wagi i rozmiaru przesyłki, rodzaju produktu i warunków transportu.

  • Czy warto stosować wypełniacze do paczek?

Wypełniacze do paczek zabezpieczają zawartość, minimalizując ryzyko uszkodzeń w trakcie transportu, dlatego zawsze warto zdecydować się wypełnienie przesyłek.

Skontaktuj się

ADAMS Sp. z o.o.
ul. Nowina 20, 62-081 Baranowo
Dział Handlowy 61 660 74 00 61 660 74 00 Siedziba Główna 61 650 77 77 61 650 77 77

Na skróty

Realizacja: montownia.com